ardahan_da_cocuklar_usumesin_h5538Ardahan da Öğretmen, Öğrenci ve Bölge Eğitim Camiası bildiği üzere “Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği” her üç ayda bir Ardahan’da Eğitim adına bir proje gerçekleştirmektedir.

kmış olduğumuz bu mübarek yolda Derneğimiz kuruluş amacı olan bölge Eğitimine olan katkısı, hız kesmeden devam eden Ardahan eğitim ve kültür derneği ve Başkanı Celil Ünlü Ardahan da Çocuklarımız üşümesin dedi. O doğrultuda Ardahan yollarına koyuldu.

Her yıl olduğu gibi bu yılda; Eğitim ve Öğretim yıllının başlangıcında, Ardahan’ın köylerinde binden fazla öğrenciyi giydirip; Aynı zamanda da bir yıllık kırtasiye malzemesini de karşılayan Ardahan eğitim ve kültür derneği Başkanı Celil Ünlü;

Köylerde yapmış olduğumuz çalışma 17 kişilik bir ekiple bölgede bulunan Ardahan Eğitim ve kültür derneği bir Tır yardım malzemesi getirilmiş ve dağıtımı gerçekleşmiştir dedi. Dost Eli Derneği ile yapmış olduğu ortak çalışmada; Dost Eli Derneğinin Başkanı Sn. Sakine TÜKEK, Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Adem Düz ile Burhan Yıldırıma katkılarından dolayı sonsuz teşekkür ederiz, diyen Başkan Celil Ünlü;

Bu projemizden ilk okul ve orta okul öğrencilerimiz faydalanmış olup, aynı zamanda 5 köyümüze de kütüphane kurulmuştur. İhtiyaçlara göre bazı okullarımıza da yazıcı ve bilgisayar bırakılmıştır. Derneğimiz 24 kasım öğretmenler gününde yine Ardahan’a bir çıkartma yapıp burada da ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kışlık mont , ayakkabı ve bilgisayar sınıfları ile kütüphaneler getirecektir.

2014 -2015 Eğitim ve Öğretim Yıllına başladığımız bu günlerde derneğimiz yine geçmişte olduğu gibi bu yılda aşağıdaki gibi projeler Ardahan da gerçekleştirecektir.

“Derneğimiz geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da aşağıda belirtmiş olduğum projeleri gerçekleştirecektir” ;

1-    28 Lisemizde Üniversite sınavları öncesi her ay YGS ve LYS seviye belirleme sınavları yapacaktır.

2-    Ardahan’ın bütün ortaokullarında her ay düzenli olarak Seviye Belirleme Sınavları ( S.B.S ) yapacaktır.

3-    ODTÜ’den bilim adamları eşliğinde Öğretmenlerimize çeşitli Eğitimler ve seminerler verilecektir.

4-    Günlük köylerimizden Ardahan’a gelen çocuklarımıza Sadri ALIŞIK  Tiyatro ekibi ile iki günlük tiyatro etkinliği yapılacaktır.

5-    Bölgemizde ki kadın hakları ile ilgili eğitimler verilecektir.

6-    Her yıl olduğu gibi bu yılda en az 20 köyümüzde kütüphane ve bilgisayar sınıfalar yaptırılacaktır.

7-    Yaklaşık 10 köyümüzde hatıra ormanları projemizi yürürlüğe koyacağız.

8-    Gecen yıl olduğu gibi bu yılda 25 köyden 25 öğrencimizi Ankara ve İstanbul’a gezi amaçlı götüreceğiz.

9-    Artık gelenekselleşen 24 kasım öğretmenler gününün 3.cusunu bu yıl yine Ardahan da gerçekleştireceğiz. 

 

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı;Son olarak 2014-2015 Eğitim ve öğretim yıllının bütün Ardahan’a hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim dedi.